Díky našemu Indexu Enkidoo ušetříte čas i peníze.

Pro nás z Enkidoo totiž není jediným kritériem výběru dodavatele energií cena. Díky našemu dlouholetému know-how v oblasti energií známe finty nepoctivých prodejců lépe než kdokoliv jiný a jsme schopni zákazníkovi poradit jak se jim obloukem vyhnout. Díky znalosti zákazníků jsme také schopni odhadnout, jaké věci u svého dodavatele nejvíce oceňují. Proto jsme sestavili Index Enkidoo, systém hodnocení na základě kritérií, která považujeme za ta opravdu nejdůležitější.
“Index Enkidoo najde nejlepšího a nejvýhodnějšího dodavatele energií pro vaši domácnost. Ušetříte tak čas při hledání všech informací na internetu a peníze, o které byste přišli výběrem špatného poskytovatele nebo špatně vybrané služby.”
Porovnat všechny dostupné nabídky všech dodavatelů energií není rozhodně pro vás doma snadný úkol. Proto využijte Index Enkidoo, který složité srovnání provede za vás a ušetří vám tak čas a starosti. S Indexexem Enkidoo je změna rychlá a snadná. Porovná všechny dodavatele podle několika faktorů – například podle stability společnosti nebo kvality zákaznického servisu. Dodavatele pak seřadí a doporučí vám toho, který požadavkům vaší domácnosti vyhovuje nejvíce. Díky filtraci produktů si budete moci i sami řadit výsledky dle vašich kritérií, například ceny.

Kritéria hodnocení dodavatelů podle Indexu Enkidoo

Samotný Index jsme rozdělili do třech hlavních kategorií. Tu první jsme nazvali „Důvěryhodnost a stabilita“. Myslíme si totiž, že pro zákazníky hledající spolehlivého dodavatele je zásadní najít si takového, který není pouhým krátkodobým podnikatelským projektem. Hledají spolehlivého partnera, na kterého se mohou kdykoliv obrátit, třeba i při řešení nestandardních požadavků. Takový dodavatel má dlouholetou zkušenost s kvalitní zákaznickou obsluhou a za sebou tisíce spokojených zákazníků. Netvrdíme, že každý menší dodavatel energií je nespolehlivý. V rámci objektivního hodnocení se ale za to nemůžeme stoprocentně zaručit.
“V Indexu Enkidoo nedáváme prostor dojmům či pocitům, hodnotíme to, co můžeme objektivně změřit či ověřit. ”
Druhou kategorií jsou „Obchodní podmínky“. Málokdo má čas je číst celé, proto se v nich někdy ukrývají kličky. Pro zákazníka je důležitá jejich jednoduchost, srozumitelnost, neexistence poznámek pod čarou a jasná cena služeb i sazebníku poplatků. Významná je dle nás také možnost vybrat si přesně produkt, jaký nám vyhovuje, mít možnost si zvolit, zda chceme kontrakt na dobu určitou či neurčitou. Jedině s dodavatelem, který vše prezentuje transparentně, se vyhneme případným nepříjemným překvapením.
Třetí a poslední kategorii jsme nazvali „Poskytované služby“. Nároky na dodavatele energií se totiž v posledních letech zvyšují. Náročnějším zákazníkům již nestačí pouhá dodávka energie. Chtějí mít dodavatele, na kterého se mohou kdykoliv a snadno obrátit při řešení nejrůznějších energetických výzev, například vytápění či instalací solárních panelů. Proto v této části hodnotíme, jak široké portfolio těchto služeb jednotliví dodavatelé nabízí i to, jak snadné je se na ně s dotazem obrátit. Zároveň klademe také důraz na existenci zákaznického účtu, kde si zákazník může snadno hlídat své faktury i měnit jeho nastavení v pohodlí online světa.

Zajímá vás výpočet Indexu Enkidoo?

Při hodnocení a tvorbě kritérií jsme se v rámci objektivity a férovosti zaměřovali na tzv. „tvrdá data a měřitelné faktory.”
V rámci jednotlivých kritérií jsme hodnotili na škále od nuly do sto bodů. Nula bodů u nás znamená nejhorší výsledek v dané kategorii, sto bodů naopak výsledek nejlepší. Mezi tyto dva extrémy jsme pak rovnoměrně rozložili škálu hodnocení tak, aby jejich blízkost k „extrémním“ pólům odpovídala i jejich reálnému bodovému ohodnocení. Každému kritériu přisoudíme bodové hodnocení – 0, 20, 40, 60, 80, 100. Součet bodů je pak poměr k váze viditelného kritéria. Bodové průměry v rámci jednotlivých kritérií dávají dohromady hodnotu finálního Indexu dodavatele, který zahrnuje výsledky všech hodnocených kategorií. Při konkrétním ohodnocení jednotlivých subjektů jsme pak vycházeli z veřejně dostupných zdrojů, jako je obchodní rejstřík, webové stránky dodavatele, OTE a další.

Seznam hodnocených dodavatelů Indexem Enkidoo

Potřebujete přepsat energie? Zavoláme a společně to vyřešíme.

Stěhování krok za krokem

Stáhněte si náš podrobný kontrolní seznam úkolů a nenechte se překvapit žádnou situací během stěhování. Díky nám na nic nezapomenete a nic vás nezaskočí.

Vyhledejte si dodavatele energií

Výběr dodavatele energie je důležitým krokem pro každou domácnost. Díky Indexu Enkidoo za vás vše posoudíme u dodavatele a pak vše vyřešíme do posledního detailu.

Průvodce
stěhováním

Provedeme vás stěhováním od A až po Z. Poskytneme vám srozumitelné rady a tipy, jak řešit výběr bydlení, jeho financování, nebo třeba přepis energií.

Průvodce
energiemi

Nevíte, jak na samoodečet energie? Netušíte, jakého vybrat dodavatele? Chcete zjistit, jak uspořit na energiích? Odpovíme vám na vše, co se energií týká.

Enkidoo je tu proto, aby šetřil váš čas a peníze

 • Poradíme vám

  Máme spoustu rad i tipů, jak se přestěhovat nebo vybrat dodavatele energií.

 • Pomůžeme vám

  Díky seznamu ke stěhování nebo výběru dodavatele vám ulehčíme od starostí.

 • Vyřešíme za vás

  Najdeme nejen nejlepšího dodavatele energií, ale vyřešíme i jeho přepis.

 • Srozumitelně a bez obav

  Všechny informace podáváme transparentně a bez jakýchkoli skrytých úmyslů.