Chcete přepsat elektřinu?

Situací, kdy můžete potřebovat přepis energie, je spousta. Převést elektřinu můžete potřebovat při stěhování do nového domova, při prodeji nemovitosti či úmrtí vašeho blízkého. Celý proces přepisu energií je složitější a vyžaduje hned několik dokumentů, které musíte doložit. Také vás čeká velice důležitá věc, a to vybrat důvěryhodného dodavatele s výhodnou nabídkou energií.

guide item image no. stěhování--elektřina.jpg
1

Jak na přepis elektřiny při stěhování?

Přepis elektřiny při stěhování vás nemine, ať už jste nový nájemce bytu či se z bytu stěhujete pryč.

 

V situaci, kdy se stáváte novým nájemcem, budete potřebovat nájemní smlouvu, předávací protokol se stavy elektroměru, svou plnou moc a v určitých případech i plnou moc majitele. Pokud bývalý nájemce není k zastižení a je na něj stále napsaná elektřina, budete potřebovat i čestné prohlášení majitele.


Pokud vám majitel u přepisu elektřiny nechá volnou ruku, tak vás čeká i výběr dodavatele.

 

TIP:  Jestli potřebujete poradit se stěhováním, tak navštivte našeho průvodce stěhováním zde.

guide item image no. prodej-elektřina.jpg
2

Jak na přepis elektřiny při prodeji domu?

Ve chvíli, kdy se rozhodnete prodat svůj dům či byt a přestěhovat se do jiného, vás čeká hned několik kroků. 


Samotný prodej nemovitosti je náročný a v konečné fázi, kdy je prodej dokončen, budete muset uskutečnit přepis elektřiny na nového majitele a v novém bydlení si opět napsat energie na sebe.


Při prodeji vám zaniká vztah k nemovitosti, a tudíž vám stačí doložit dodavateli kupní smlouvu či výpis katastru a smlouvu na elektřinu vám zruší. 

V novém bydlení vám opět stačí kupní smlouva, že máte vztah k nemovitosti, vybrat dodavatele a podepsat smlouvu.

guide item image no. prodej-domu-elektřina.jpg
3

Jak na přepis elektřiny při koupi domu?

V novém bydlení, které jste si pořídili, určitě budete chtít mít elektřinu pod kontrolou, a tedy na sebe jakožto majitel.


Pokud bývalý majitel nevypověděl ještě energie, pak od něj budete potřebovat plnou moc, aby se jeho energie vypověděly a rovnou se provedl přepis elektřiny na vás, jako nového majitele.

 

Důležité rozhodnutí, které musíte udělat hned na začátku, je vybrat důvěryhodného dodavatele elektřiny s výhodnou cenovou nabídkou. Až budete mít vybráno, tak potřebujete mít připravenou kupní smlouvu nebo výpis z katastru, že jste novým majitelem.

 

TIP: Abyste se zorientovali v tom množství dodavatelů, můžete využít náš srovnávač či naše nezávislé hodnocení dodavatelů pomocí Indexu Enkidoo.

guide item image no. umrti-elektřina.jpg
4

Jak na přepis elektřiny při úmrtí?

Vždy, když odejde někdo blízký, je to velice nešťastná chvíle. Avšak i v této nelehké situaci budete muset řešit hned několik důležitých věcí.

Jednou z nich bude pravděpodobně dědictví, jehož součástí může být i nemovitost. V domě či bytě byly nejspíše energie napsané na zesnulého, proto je budete muset přepsat na sebe.

Tato situace, tedy přepsání elektřiny na vás, je podmíněna tím, že musíte mít právní vztah k nemovitosti, tedy být vlastníkem nebo nájemcem.

 

Samozřejmě předtím klaďte velký důraz na výběr vhodného dodavatele, abyste neplatili více než musíte. Jak hodnotíme dodavatele my se dočtete zde.

guide item image no. dodavatel-elektřina.jpg
5

Chcete nového dodavatele elektřiny?

Přepis energií provází většinou jistá životní událost. Avšak změnit dodavatele za lepšího s výhodnější nabídkou můžete i mimo výše zmíněné události.

Například když vám končí smlouva s dodavatelem, můžete nesouhlasit s jejím prodloužením a přejít k někomu jinému nebo když vám dodavatel mění cenu během závazku, tak také můžete odejít ještě před vypršením smlouvy.

 

Pokud hledáte férovou nabídku elektřiny, obraťte se na nás a my vám nabídneme i neveřejné nabídky. Nebo zkuste náš srovnávač.

 

Vše za vás rádi zařídíme. 

Potřebujete poradit s výběrem dodavatele energií?
Rádi vám poradíme!

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám vybrat ty nejlepší služby.