Chcete změnit dodavatele elektřiny?

Vždy když se vám blíží ke konci smlouva o dodávkách elektřiny nebo vám třeba dodavatel zvýšil cenu elektřiny, máte šanci dodavatele energie vyměnit. Tento proces změny není tak složitý. Avšak je důležité všechno řešit včas a především vybrat lepšího dodavatele než doposud, abyste nešli z bláta do louže.

guide item image no. el-změna.jpg
1

Jaký je rozdíl mezi přepisem energie a změnou dodavatele?

Na první pohled se zdá, že se jedná o tentýž proces, ale opak je pravdou. 

 

U přepisu elektřiny je možné vypovědět smlouvu kdykoliv bez sankcí, ale je v tom háček, protože k tomu musí být pádný důvod, a to například stěhování, prodej nemovitosti či úmrtí. V těchto případech můžete vypovědět smlouvu na energie. Naopak, když chcete přepsat elektřinu na sebe, potřebujete doložit vztah k nemovitosti, a sice nájemní smlouvou, kupní smlouvou nebo rozhodnutím o dědictví.

 

Na druhé straně je tu změna dodavatele elektřiny, kdy sice můžete vypovědět smlouvu kdykoliv, ale pokud to není v určitých situacích, tak budete muset zaplatit pokutu. Pokud ukončíte smlouvu, tak už vám stačí jen vybrat dodavatele, vyplnit plnou moc a doložit třeba vyúčtování nebo fakturu od bývalého dodavatele.

 

Obě situace za vás rádi vyřešíme zdarma a online.

 

TIP: Pokud se nevyznáte ve smlouvách na energie a jejich prolongacích, nenechte si ujít náš článek zde.

guide item image no. vypoved-el.jpg
2

Kdy můžete ukončit smlouvu na elektřinu?

Smlouvu na dodávky elektřiny můžete ukončit v podstatě kdykoliv. Avšak v téměř každých obchodních podmínkách dodavatelů jsou doložky, které říkají, že v případě ukončení smlouvy před jejím vypršením, a to platí pro smlouvy na dobu určitou, vám bude vystavena pokuta.

 

Někdy je velice složité prozkoumat celé obchodní podmínky, protože mohou mít desítky stran a mohou se v nich skrývat různé nástrahy. I tento ukazatel jsme proto zkoumali pomocí našeho Indexu Enkidoo a za vás objektivně vyhodnotili důvěryhodnost dodavatelů energie.

 

Vypovědět smlouvu na dodávky elektřiny na dobu určitou můžete i bez pokut. Jedná se o případ, kdy bude končit platnost smlouvy a vy nechcete automaticky smlouvu prodloužit, nebo ve chvíli, kdy vám dodavatel zvyšuje cenu.

 

TIP: Pokud se nechcete starat o výpověď stávajícímu dodavateli energie, tak za vás vše vyřídíme. Vypovíme smlouvu a zajistíme plynule nového dodavatele elektřiny online a zdarma.

guide item image no. vyber-el.jpg
3

Jak vybrat správného dodavatele elektřiny?

Faktorů, jak nahlížet na hledání správného dodavatele, je hned několik a záleží, co je pro vás nejdůležitější.

 

Samozřejmě důležité je vybrat výhodnou cenu elektřiny, která však nemusí být vždy veřejně přístupná u každého dodavatele. Obrátit se můžete na nás, protože máme k dispozici právě i neveřejné nabídky.

 

Dalším ukazatelem může být fakt, jak dlouho a jak známá firma je nebo kdo za ní stojí. Také může být zajímavé portfolio služeb, které dodavatel energie nabízí, např. elektroinstalační služby, služby pro vlastníky fotovoltaických elektráren apod.

 

Dodavatelů elektřiny je na českém trh opravdu mnoho a není lehké všechny do detailu prozkoumat. My to udělali za vás pomocí Indexu Enkidoo, jehož prostřednictvím určujeme hodnotu dodavatele energie.

guide item image no. co-je-potreva-el.jpg
4

Co potřebujete ke změně dodavatele elektřiny?

Abyste mohli mít představu o budoucí ceně za elektřinu a hlavně jste mohli uzavřít smlouvu s dodavatelem, potřebujete hned několik údajů. Samozřejmostí jsou vaše osobní údaje, technické údaje o vašem odběrném místě, spotřebu elektřiny, kterou máte nejlépe za rok a plnou moc pro dodavatele energie. 

 

Technických údajů je nespočet a někdy je obtížné všechny doložit a najít. U nás v Enkidoo nikde lupou hledat nemusíte a stačí, když nám pošlete celé vyúčtování, a náš odborník si vše najde sám.

Plná moc bude sloužit pouze k zastupování pro vyřízení všech formalit u OTE (operátora trhu s energiemi) či distribuční společnosti pro váš okres.

U některých dodavatelů je někdy potřeba veškeré dokumenty k podepsání vytisknout, podepsat, naskenovat, poslat e-mailem či dokonce poštou. Proces v těchto případech bývá tedy delší.

 

Pokud budete chtít mít vše vyřízeno klidně za jeden den, obraťte přímo na nás, protože my veškeré podpisy řešíme online přes zabezpečený portál.

Potřebujete poradit s výběrem dodavatele energií?
Rádi vám poradíme!

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám vybrat ty nejlepší služby.