Přehled cen plynu pro rok 2024

V následujícím srovnání najdete jen obchodní ceny. Jedná se o oficiální a aktuální ceníky dodavatelů plynu.
Pokud chcete znát přibližnou úsporu energie pro Vaši spotřebu, či urychlit proces zajištění pro Vaši domácnost, přejděte přímo do srovnání cen plynu.

Seznam dodavatelů a aktuálních cen plynu

Obchodní ceny jsou uvedeny bez DPH a jsou pro pásmo spotřeby nad 1,89 do 7,56 MWh/rok. Dále je uveden stálý měsíční plat, který má každý dodavatel energie.

Ceníky energií, které najdete ve výsledcích porovnání cen plynu, jsou platné pro nové zákazníky vybraného dodavatele. Výsledné ceny uvedené v seznamu cen plynu jsou bez DPH a jedná se pouze o obchodní část.

Jak získat nejlepší cenu plynu na trhu?
Nechte nám na sebe telefon a my vám zavoláme.

Kromě standardních ceníků dodavatelů plynu, máme i neveřejné ceníky s jednou nejlepších cen na trhu.

Z čeho se skládá konečná cena plynu

Ikona prázdné čáry ve tvaru dvou potřásajících se rukou a nad nimi kolečko s fajfkou označující dohodu mezi státem a cenami elektřiny. Jedná se o pevně stanovené sazby pro tvoření cen elektřiny.

Regulovaná část ceny plynu

V celkové ceně plynu se zohledňují dvě části a jednou z nich je regulovaná, kterou určuje Energetický regulační úřad (ERÚ).

Na tuto složku ceny plynu nemá dodavatel plynu vliv. Tato část ceny je dána distribučním územím, na kterém se nachází Vaše odběrné místo. Do této složky patří poplatek za distribuci, systémové služby a činnost OTE (Operátor trhu).

Žluté kolo a uvnitř je černými liniemi nakraslen dokument s rukou ukazující na konec dokumentu. Znázorňuje, že každý dodavatel elektřiny si určuje v podmínkách svou cenu elektřiny, za kterou bude prodávat.

Neregulovaná část ceny plynu

Druhou složkou ceny plynu je neregulovaná část, kterou právě u dodavatelů plynu porovnáváte a máte na výběr.

Když budete porovnávat ceny plynu, bude Vás zajímat právě neregulovaná část. Tato složka je cenou za komoditu plynu. Na rozdíl od regulované není u všech dodavatelů stejná. Neregulovanou část ceny energie stanovuje dodavatel dle nákupů plynu.