Chcete přepsat plyn?

S přepisem plynu se můžete za svůj život setkat několikrát. Při převodu na nového majitele, nájemce či dítě, které zdědilo váš starý byt, nebo také z druhé strany, kdy se přepisují energie na vás. A právě s tímto přepisem je spojeno trochu více administrativy, se kterou vám rádi pomůžeme.

guide item image no. plyn-stěhování.jpg
1

Jak na přepis plynu při stěhování?

Přepis plynu při stěhování vás nemine, ať už jste nový nájemce bytu, či se z bytu stěhujete pryč.

 

V situaci, kdy se stáváte novým nájemcem, budete potřebovat nájemní smlouvu, předávací protokol se stavy plynoměru, svou plnou moc a v určitých případech i plnou moc majitele. Pokud bývalý nájemce není k zastižení a je na něj stále napsaný plyn, pak budete potřebovat i čestné prohlášení majitele.

 

Pokud se stěhujete pryč, tak vám také zaniká vztah k nemovitosti, proto svou smlouvu s dodavatelem plynu můžete vypovědět bez sankcí. 

 

Nezapomeňte u převodu energií vybrat toho nejvhodnějšího dodavatele. Samozřejmě s tím vám rádi pomůžeme.

 

TIP:  Jestli potřebujete poradit se stěhováním, navštivte našeho  průvodce stěhováním zde.

guide item image no. prodej-domu-plyn.jpg
2

Jak na přepis plynu při prodeji domu?

Jestli jste se rozhodli prodat svůj dům či byt a přestěhovat se do jiného, tak vás čeká velké zařizování.


Nejnáročnější je samotný prodej nemovitosti. Ve chvíli, kdy je prodej dokončen, budete muset přepsat plyn na nového majitele a v novém bydlení si opět napsat energie na sebe.


 

TIP: Pokud se rozhodujete, jakým způsobem dát k prodeji svou nemovitost, nenechte si ujít náš článek zde.


 

Při prodeji vám zaniká vztah k nemovitosti, a tudíž vám stačí doložit dodavateli kupní smlouvu či výpis z katastru a smlouvu na plyn vám zruší. V novém bydlení vám opět stačí kupní smlouva, že máte vztah k nemovitosti, vybrat dodavatele a podepsat smlouvu na nové dodávky plynu.

guide item image no. koupe-domu-plyn.jpg
3

Jak na přepis plynu při koupi domu?

V nově pořízeném domově si nezapomeňte zajistit dodávku plynu pomocí přepisu z bývalého majitele na sebe, abyste měli energii pod kontrolou.


Pokud bývalý majitel nevypověděl ještě plyn u dodavatele, pak od něj budete potřebovat plnou moc, aby se jeho energie vypověděly a rovnou přepsaly na vás.

 

Důležitý výběr, který závisí na vašich výdajích za bydlení, je výběr důvěryhodného dodavatele plynu s výhodnou cenovou nabídkou. Až budete mít vybráno, tak potřebujete mít připravenou kupní smlouvu nebo výpis z katastru, že jste novým majitelem.

 

TIP: Abyste se zorientovali v tom množství dodavatelů, můžete využít náš srovnávač či naše nezávislé hodnocení dodavatelů pomocí Indexu Enkidoo.

guide item image no. smrt-plyn.jpg
4

Jak na přepis plynu při úmrtí?

Vždy, když odejde někdo blízký, je to velice nešťastná chvíle. Avšak i v této nelehké situaci budete muset řešit pár nezbytných věcí.

 

Jednou z nich bude pravděpodobně dědictví, jehož součástí může být i dům či byt. Tím, že v nemovitosti byly napsané energie na zesnulého, je potřeba přepsat je na svou osobu.

Převod plynu na vás je podmíněn tím, že musíte mít vztah k nemovitosti tedy jste vlastníkem nebo nájemcem.

 

Samozřejmě předtím klaďte velký důraz na výběr vhodného dodavatele, abyste neplatili více, než musíte. Jak hodnotíme dodavatele my, se dočtete zde.

guide item image no. plyn.jpg
5

Chcete nového dodavatele plynu?

Přepis plynu provází většinou stěhování do nového bydlení nebo smutná životní událost. Avšak změnit dodavatele za lepšího s výhodnější nabídkou můžete i mimo výše zmíněné události.

 

Například když vám končí smlouva s dodavatelem, můžete nesouhlasit s jejím prodloužením a přejít k někomu jinému nebo když vám dodavatel mění cenu během závazku, tak také můžete odejít ještě před vypršením smlouvy.

Pokud hledáte férovou nabídku plynu, obraťte se na nás a my vám nabídneme i neveřejné nabídky. Nebo zkuste náš srovnávač.

 

Vše za vás rádi zařídíme. 

Potřebujete poradit s výběrem dodavatele energií?
Rádi vám poradíme!

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám vybrat ty nejlepší služby.