Přehled cen elektřiny pro rok 2024

V následujícím srovnání najdete jen obchodní ceny. Jedná se o oficiální a aktuální ceníky dodavatelů elektřiny.
Pokud chcete znát přibližnou úsporu energie pro Vaši spotřebu, či urychlit proces zajištění pro Vaši domácnost, přejděte přímo do srovnání cen elektřiny.

Seznam dodavatelů a aktuálních cen elektřiny

Obchodní ceny jsou uvedeny bez DPH a jsou pro sazby D01d a D02d. Dále je uveden stálý měsíční plat, který má každý dodavatel energie.

Ceníky energií, které najdete ve výsledcích kalkulačky, jsou platné pro nové zákazníky vybraného dodavatele. Výsledné ceny uvedené v kalkulačce jsou bez DPH a jedná se pouze o obchodní část ceny.

Chcete získat nejlepší cenu elektřiny na trhu?
Nechte nám na sebe telefon a my vám zavoláme.

Kromě standardních ceníků dodavatelů elektrické energie, máme i neveřejné ceníky s jednou nejlepších cen na trhu.

Z čeho se skládá konečná cena elektrické energie

Ikona prázdné čáry ve tvaru dvou potřásajících se rukou a nad nimi kolečko s fajfkou označující dohodu mezi státem a cenami elektřiny. Jedná se o pevně stanovené sazby pro tvoření cen elektřiny.

Regulovaná část ceny elektřiny

V celkové ceně elektrické energie se zohledňují dvě části a jednou z nich je regulovaná, kterou určuje Energetický regulační úřad (ERÚ).

Na tuto složku ceny elektrické energie nemá dodavatel elektřiny vliv. Tato část ceny je dána distribučním územím, na kterém se nachází Vaše odběrné místo. Do této složky patří poplatek za jistič, cena za distribuci ve vysokém a nízkém tarifu, systémové služby, činnost OTE a i opět poplatek za POZE (Poplatek za obnovitelné zdroje energie).

Žluté kolo a uvnitř je černými liniemi nakraslen dokument s rukou ukazující na konec dokumentu. Znázorňuje, že každý dodavatel elektřiny si určuje v podmínkách svou cenu elektřiny, za kterou bude prodávat.

Neregulovaná část ceny elektřiny

Druhou složkou ceny elektřiny je neregulovaná část, kterou právě u dodavatelů elektřiny porovnáváte a máte na výběr.

Když budete porovnávat ceny elektrické energie, bude Vás zajímat právě neregulovaná část. Tato složka je cenou za komoditu elektřina a je stanovena dodavatelem energie. Na rozdíl od regulované není u všech dodavatelů stejná. Neregulovanou část ceny energie mimo jiné stanovuje dodavatel dle svých nákupů elektřiny.