Chcete změnit dodavatele plynu?

Vždy, když vám končí smlouva na energie v době určité, nebo vám dodavatel elektřiny změní cenu, máte ideální možnost dodavatele změnit. K tomu potřebujete hned několik věcí. Tento proces změny není tak složitý. Avšak je důležité všechno řešit včas a především vybrat lepšího dodavatele než doposud, abyste nešli z bláta do louže. Pro přehled jsme připravili průvodce změnou dodavatele níže nebo se rovnou obraťte na nás a my vše zařídíme.

guide item image no. plyn.jpg
1

Jaký je rozdíl mezi přepisem energie a změnou dodavatele?

Na první pohled se zdá, že se jedná o to samé, ale opravdu tomu tak není.

 

U přepisu plynu je možné vypovědět smlouvu kdykoliv bez sankcí, ale je v tom háček, protože k tomu musí být pádný důvod, a to například stěhování, prodej nemovitosti či úmrtí. V těchto případech můžete vypovědět smlouvu na energie. Naopak když chcete přepsat plyn na sebe, potřebujete doložit, že máte vztah k danému odběrnému místu například nájemní smlouvou, kupní smlouvou nebo rozhodnutím o dědictví.

 

Na druhé straně je tu změna dodavatele plynu, kdy sice můžete vypovědět smlouvu za určitých podmínek téměř kdykoliv. Dejte si však pozor na možné pokuty za předčasné ukončení. Pokud ukončíte smlouvu, tak už vám stačí jen vybrat dodavatele, vyplnit plnou moc a doložit třeba vyúčtování nebo fakturu od bývalého dodavatele.

 

Obě situace za vás rádi vyřešíme zdarma a online.

 

TIP: Pokud se nevyznáte ve smlouvách na energie a jejich prolongacích, nenechte si ujít náš článek zde.

guide item image no. podpis-plyn.jpg
2

Kdy můžete ukončit smlouvu na plyn?

Odběr plynu u stávajícího dodavatele můžete ukončit v podstatě kdykoliv. Avšak v téměř každých obchodních podmínkách dodavatelů jsou doložky, které říkají, že v případě ukončení smlouvy před jejím vypršením, a to platí pro smlouvy na dobu určitou, vám bude vystavena pokuta.

 

Pečlivě prostudovat celé obchodní podmínky může být někdy velice obtížné, protože mohou mít desítky stran a mohou se v nich skrývat různé nástrahy. I tento ukazatel jsme proto zkoumali pomocí našeho Indexu Enkidoo a za vás objektivně vyhodnotili důvěryhodnost dodavatelů energie.

 

Vypovědět smlouvu na dodávky plynu na dobu určitou můžete i bez pokut. Jedná se o případ, kdy bude končit platnost smlouvy a vy nechcete automaticky smlouvu prodloužit, nebo ve chvíli, kdy vám dodavatel zvyšuje cenu.

 

TIP: Pokud se nechcete starat o výpověď stávajícímu dodavateli energie, tak za vás vše vyřídíme. Vypovíme smlouvu a zajistíme plynule nového dodavatele plynu online a zdarma.

guide item image no. vyběr-plyn.jpg
3

Jak vybrat správného dodavatele plynu?

Faktorů, jak nahlížet na hledání správného dodavatele, je hned několik a záleží, co je pro vás nejdůležitější.

 

Samozřejmě důležité je vybrat výhodnou cenu plynu, která však nemusí být vždy veřejně přístupná u každého dodavatele. Obrátit se můžete na nás, protože máme k dispozici právě i neveřejné nabídky.

Dalším ukazatelem může být fakt, jak dlouho a jak známá firma je nebo kdo za ní stojí. Také může být zajímavé portfolio služeb, které dodavatel energie nabízí, např. elektroinstalační služby, servis kotle, opraváře apod.

 

Dodavatelů plynu je na českém trh opravdu mnoho a není lehké všechny do detailu prozkoumat. My to udělali za vás pomocí Indexu Enkidoo, jehož prostřednictvím určujeme hodnotu dodavatele.

guide item image no. plynoměr.jpg
4

Co potřebujete ke změně dodavatele plynu?

Pro získání cenové nabídky a zajištění smlouvy s dodavatelem jsou potřeba vaše osobní údaje, technické údaje o vašem odběrném místě, nejlépe roční spotřebu plynu a plnou moc pro dodavatele energie.

 

Technických údajů je nespočet a někdy je obtížné všechny doložit a najít. U nás v Enkidoo nikde lupou hledat nemusíte a stačí, když nám pošlete celé vyúčtování a náš odborník si vše najde sám.

 

Plná moc bude sloužit pouze k zastupování pro vyřízení všech formalit u OTE (operátora trhu s energiemi) či distribuční společnosti pro váš okres.

U některých dodavatelů je někdy potřeba veškeré dokumenty k podepsání vytisknout, podepsat, naskenovat, poslat e-mailem či dokonce poštou. Proces v těchto případech bývá tedy delší.

 

Pokud budete chtít mít vše vyřízeno klidně za jeden den, obraťte přímo na nás, protože my veškeré podpisy řešíme online přes zabezpečený portál.

Potřebujete poradit s výběrem dodavatele energií?
Rádi vám poradíme!

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám ozveme a pomůžeme Vám vybrat ty nejlepší služby.